Лилард има 45 точки и 11 асистенции, за да изведе Бъкс пред Пистънс, 141-135
AP News | 2024-01-20 | 00:56:34

ДЕТРОЙТ (АП) — Деймиън Лилиард имаше 45 точки и 11 асистенции, за да изведе Милуоки Бъкс до победа със 141-135 над Детройт Пистънс в събота.

Янис Адетокумбо добави 31 точки, 10 борби и 9 асистенции, но пропусна 11 от своите 22 опита за наказателни удари. Брук Лопес имаше 19 точки за Бъкс, които спечелиха четири от пет.

Алек Бъркс (33) и Аусур Томпсън (най-висок в кариерата си 22) комбинираха 55 точки за втория отбор на Детройт, но Боян Богданович ( 19) и Джейдън Айви (18) бяха единствените титуляри, които достигнаха двуцифрен резултат в началото на серия от две игри.

Пистънс са 2-37 в последните си 39 мача, включително рекордна серия от 28 загуби. Те отново са домакини на Милуоки в понеделник.

Антетокумбо имаше пет точки в серия от 9-0, която даде преднина на Бъкс от 126-121 с 4:40 преди края, но той пропусна 10-ия си наказателен удар секунди по-късно.

Лилард обаче вкара пет поредни точки, за да върне преднината на Милуоки до 134-126 при 2:11 преди края.

Детройт пропусна седем от първите си осем удара в третия, което позволи на Милуоки да продължи напред 80-71. Адетокумбо продължи да се бори от линията, като пропусна осем от първите си 12 опита да задържи Детройт в играта.

Лилард завърши с 19 точки в четвъртината, което му даде 36 за мача, но Пистънс все още бяха в рамките на 103-98 в края на третия. Майк Мускала отбеляза една след друга тройка в началото на четвъртата част, издигайки Детройт напред със 106-105.

Бъкс поведоха със 70-67 на полувремето след 31-футов удар на Лилиард при сирената. Той имаше 17 точки и седем асистенции, като и двата отбора стреляха над 50% от пода.